top of page

Przycinanie drzew iglastych - trudna sztuka.

Profesjonalne Formowanie roślin iglastych jest niezwykle ciekawym wyzwaniem. Dawanie im najwymyślniejszych kształtów jest związane z bardzo dużą iloscią pracy, dobrymi pomysłami i nieprzecietną wyobraźnią Ważną kwestią są regularne prace - to od nich w dużej mierze zależy efektowny efekt na ktorym tak nam zależy.

Sztuka artystycznego formowania takich roślin znana jest w Europie od osiemnastego wieku.

Formowanie drzewek

podczas formowania iglaków mamy mozliwość nadania im najrożniejszych kształtów. Formy geometryczne - koła, walce, stożki i trójkąty po rzeźby w kształcie ludzi i zwierząt. Ograniczeni jestesmy jedynie wyobraźnią - wszystko zależy od nas.

Rosliny do przycinania

Przed rozpoczęciem prac musimy wiedzieć na jakim efekcie końcowym nam zależy, ponieważ własnie od tego bedzie zależne jak najlepsze dobieranie roślin - to bardzo ważny etap pracy. Z mojego wieloletniego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że najlepsze do przycinania są odmiany, które charakteryzują się wolniejszym wzrostem. Takie rośliny pieknie się zagęszczają i potrzebują nieco mniejszego nakładu pracy. Polecam cisy i jałowce sabińskie albo pośrednie.

anim zaczniemy przycinać musimy wiedzieć jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Od tego zależy odpowiedni dobór roślin. Tych samych iglaków nie zastosujemy do stworzenia żywopłotu i ozdoby małego przydomowego ogródka.

Najlepiej do przycinania nadają się odmiany iglaków, które charakteryzuje wolny wzrost. Takie rośliny ładnie się zagęszczają i wymagają mniejszego nakładu pracy. Warto wybrać cisy oraz jałowce sabińskie lub pośrednie.

Formowanie i terminy cięć
Jak należy formować?
Strona w budowie............

Comments


Wyróżnione posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page