Przycinanie drzew iglastych - trudna sztuka.

January 26, 2016

Profesjonalne Formowanie roślin iglastych jest niezwykle ciekawym wyzwaniem. Dawanie im najwymyślniejszych  kształtów jest związane z bardzo dużą iloscią pracy, dobrymi pomysłami i nieprzecietną wyobraźnią Ważną kwestią są regularne prace - to od nich w dużej mierze zależy efektowny efekt na ktorym tak nam zależy.

Sztuka artystycznego formowania takich roślin  znana jest w Europie  od osiemnastego wieku.


Formowanie drzewek

podczas formowania iglaków mamy mozliwość nadania im najrożniejszych kształtów. Formy geometryczne - koła, walce, stożki i trójkąty po rzeźby w kształcie ludzi i zwierząt. Ograniczeni jestesmy jedynie wyobraźnią - wszystko zależy od nas.

 

 

Rosliny do przycinania

 

Przed rozpoczęciem prac musimy wiedzieć na jakim efekcie końcowym nam zależy, ponieważ własnie od tego bedzie zależne jak najlepsze dobieranie roślin - to bardzo ważny etap pracy. Z mojego wieloletniego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że najlepsze do przycinania są odmiany, które charakteryzują się wolniejszym wzrostem. Takie rośliny pieknie się zagęszczają i potrzebują nieco mniejszego nakładu pracy. Polecam cisy i jałowce sabińskie albo pośrednie.

 

anim zaczniemy przycinać musimy wiedzieć jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Od tego zależy odpowiedni dobór roślin. Tych samych iglaków nie zastosujemy do stworzenia żywopłotu i ozdoby małego przydomowego ogródka.

Najlepiej do przycinania nadają się odmiany iglaków, które charakteryzuje wolny wzrost. Takie rośliny ładnie się zagęszczają i wymagają mniejszego nakładu pracy. Warto wybrać cisy oraz jałowce sabińskie lub pośrednie.

 

 

Formowanie i terminy cięć

Jak należy formować?
 
Strona w budowie............

 

Please reload

Wyróżnione posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Najlepszy ogrodnik. Specjalizacja - pielęgnacja ogrodów premium

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page

© 1997-2015 by ogrody-mrozowski.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now